SHBA: Vendet e Ballkanit ta njohin Kosovën
Albeu.com
"SHBA dhe partnerët e tyre presin që shtetet e rajonit të njohin pavarësinë e Kosovës dhe të vendosin marrëdhënie të rregullta me fqiun e ri", theksoi ambasadori Mur në një intervistë televizive.Ambasadori amerikan në Mal të Zi, Roderik Mur beson se vendet e rajonit do ta njohin paarësinë e Kosovës shumë shpejtë.
"SHBA dhe partnerët e tyre presin që shtetet e rajonit të njohin pavarësinë e Kosovës dhe të vendosin marrëdhënie të rregullta me fqiun e ri", theksoi ambasadori Mur në një intervistë televizive. Sipas tij marrëdhëniet jo të mira të ndonjë shteti me Kosovën nuk janë në të mirë të stabilitetit në rajon.
Shtuar më 24/08/2008, ora 16:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori