SHBA-të besojnë se "fundi i procesit është pavarësia e Kosovës"
Albeu.com
"Ne e kemi deklaruar se cila, për mendimin tonë, është pika përfundimtare dhe kjo është pavarësia", ka nënvizuar zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Shon Mekormak. "Ne ende besojmë se fundi i procesit është pavarësia e Kosovës", tha zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Shon Mekormak. Ai shtoi se nuk ka ndryshim në politikën amerikane, derisa Uashingtoni është në kontakt të vazhdueshëm me të dërguarin evropian në Treshen ndërmjetësuese, ambasadorin Ishinger. "Ne e kemi deklaruar se cila, për mendimin tonë, është pika përfundimtare dhe kjo është pavarësia", ka nënvizuar zëdhënësi i Departamentit të Shtetit. /qik/
Shtuar më 21/11/2007, ora 23:28
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori