SHBA përshëndet ligjin e dekriminalizimit: Largon kriminelët nga politika
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka përshëndetur miratimin e ligjit të dekriminalizimit.

Ambasada në fjalë thekson se ligji i miratuar përjashton kriminelët nga politika dhe se është më i ashpri në Europë.

SHBA shprehet se miratimi i ligjit në fjalë është triumf për qytetarët shqiptarë, të cilët do të kenë tanimë zyrtarë më të pastër dhe jo të korruptuar.

131 deputetë të Kuvendit e miratuan ligjin për dekriminalizimin. /Albeu.com/
Shtuar më 17/12/2015, ora 19:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori