SHBA përshëndet njohjet e fqinjeve
Albeu.com
Në një deklaratë në Uashington zëdhënësi i Departamentit të shtetit, Shon Mekormak tha se “Numri i shteteve që e kanë njohur Kosovën, është dëshmi e qartë për përparimin që ka bërë shteti i ri në ndërtimin e një shoqërie shumë etnike dhe demokratike.Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë përshëndetur vendimin e djeshëm nga ana e Shkupit dhe Podgoricës, për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në një deklaratë në Uashington zëdhënësi i Departamentit të shtetit, Shon Mekormak tha se “Numri i shteteve që e kanë njohur Kosovën, është dëshmi e qartë për përparimin që ka bërë shteti i ri në ndërtimin e një shoqërie shumë etnike dhe demokratike.
Shtuar më 10/10/2008, ora 20:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori