SHBA përkrah procesin demokratik, dhe jo ndonjë kandidat apo parti
Albeu.com
Zyra e SHBA-ve në Prishtinë, përmes një komunikate për shtyp, thekson se Qeveria e SHBA-ve fuqimisht përkrahë zgjedhjet demokratike në Kosovë, por nuk përkrahë ndonjë kandidat apo parti të veçantë."Raportet mediale lidhur me praninë e ish oficerit komandues të KFOR-it amerikan, Earhart, në një tubim partiak, tregojnë se ai ishte aty në cilësi të personit privat, dhe assesi si përfaqësues zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve", thuhet në komunikatën e Zyrës së SHBA-ve në Prishtinë.
Shtuar më 16/11/2007, ora 21:19
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori