SHBA ka hartuar draft rezolutën për Kosovën
Albeu.com
SHBA-ja ka hartuar draftin inicial të Rezolutës së re për Kosovën në të cilën kanë adaptuar planin e Marti Ahtisarit, i kanë thënë mediave burime diplomatike, të afërta me procesin. Kjo projektrezolutë pritet të marr edhe sygjerimet e shteteve të tjera përendimore, para se të quhet si e bashkësponzoruar dhe të vihet në rend dite për miratim në Këshillin e Sigurimit.
SHBA-ja synon që Rezoluta si e tillë të miratohet në Këshillin e Sigurimit deri në fund të majit. rtk
Shtuar më 05/05/2007, ora 11:41
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori