Shalsi: Pipero përfitues tenderash në Shëndetësi
Eduart Shalsi
Deputeti i Partisë Socialiste, Eduard Shalsi bën publike akuza të reja për përfitime tenderash në Shëndetësi. Sipas Shalsit, ministri Vasili në bashkëpunim me drejtorin e politikave shëndetësore, Pëllumb Pipero kanë dhënë tendera për kompaninë Almeghifarma, e themeluar nga vetë ai.

Ky zotëri, drejtor i politikave shëndetësore në ministrinë e Petrit Vasilit përfiton miliona lekë tendera nga spitalet e Shqipërisë. Pjese e skemës së ministrit Vasili, Z. Pipero është i punësuar në këtë pozicion të lartë por është në të njëjtën kohë edhe themelues dhe menaxher i kompanisë Almeghifarma.”

Sipas Shalsit, pronarë dhe administratorë të kësaj kompanie janë vëllai dhe bashkëshortja e drejtorit të politikave shëndetësore, Pëllumb Pipero.

“Kjo kompani ka për pronarë dhe administratorë respektivisht vëllain dhe bashkëshorten e Z. Pipero siç dhe e thotë faqja e kësaj kompanie”,- thekson Shalsi, duke shtuar se kjo është arësyeja që Piero ka vendosur të bëhet “avokat” i ministrit Vasili.
Shtuar më 03/11/2010, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori