Shahini: Anulohen këtë vit provimet e lirimit
Provimet e klasës së pestë dhe të nëntë do të anulohen këtë vit shkollor.

Lajmin e dha ministrja e Arsimit Besa Shahini.

"Marr parasysh që provimet e lirimitklasës së 9 nuk e mbajnë të njëjtën peshë si provimet e maturës dhe duke qenë se nuk e sigurojmë dot kthimin në shkollë për nxënësit e klasës së 9.

Notat e provimit të lirimitklasës së 9 kalkulohen duke aplikuar formulën e vlerësimit të notave të shkollës me komisione në shkollë por për detajet ju njoftojmë në vijim."

Shkolla per klasat 1 deri 11 do vazhdoje nga shtepia deri në datën 29 maj. /albeu.com/

Shtuar më 28/04/2020, ora 19:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori