Server: Opinioni i GJND-se nuk ndryshon pavaresine
Albeu.com
Eksperti i mirënjohur amerikan, Daniel Server, tha se opinioni i GJND-së nuk do të ndërrojë faktet bazë për pavarësinë e Kosovës. Në intervistën ekskluzive për Radio Kosovën, Server theksoi se opinioni duhet studiuar me kujdes dhe nuk duhet ngutur në vlerësimet për të.
“Kosova dhe Serbia mund të bisedojnë edhe shkëmbimin e territoreve, por duhet të kenë parasysh pasojat”, tha shefi i Institutit Amerikan për Paqe. Server po ashtu vlerësoi se incidentet në veri duhen marrë si paralajmërime serioze.
Shtuar më 16/07/2010, ora 14:55
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori