Serbia kundershton idene e shkembimit te territoreve me Kosoven
Albeu.com
Mundësia e shkëmbimit të territoreve është kundërshtuar nga sekretari i shtetit në Ministrinë serbe për Kosovën, Oliver Ivanoviq, i cili ka deklaruar se nuk ekzistojnë kushtet për një zgjidhje të tillë.Ndërkaq, drejtuesit e institucioneve në Prishtinë thonë se nuk ka pasur bisedime në nivel ndërkombëtar për shkëmbim territoresh.

Nga ana e tij në një intervistë për Radio Kosovën analisti Behlul Beqaj idenë e kongresistit amerikan për këmbim territoresh mes Kosovës e Serbisë e vlerësoi të dëmshme dhe me pasoja për stabilitetin në Ballkan. (qik)
Shtuar më 03/08/2009, ora 16:52
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori