Serbia e Kosova, pa flamuj ne Sarajeve
Albeu.com
Mungesa e Serbisë në samitin e Bërdosë, në Slloveni, ndërgjegjësoi krerët e vendeve të BE, se për t’i ulur në të njëjten tryezë përfaqësuesit e dy vendeve duhet një model i ri.
Kështu, sipas modelit të ri, pala kosovare dhe ajo serbe do të ulen më 2 qershor në samitin e Sarajevës pa flamuj dhe pa emra shtetesh. Analistët kosovarë shprehen se kjo metodë synon ta zhveshë anën formale të samitit.
Shtuar më 20/05/2010, ora 22:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori