Serbi: Nacionalistët afër marrëveshjes për qeverinë
Albeu.com
Zyrtarja e lartë e Partisë Radikale, Natasha Jovanoviq, tha se partia e saj dhe ajo e kryeministrit në largim, Vojisllav Koshtunica, janë shumë afër zyrtarizmit të marrëveshjes me socialistët."Jemi pajtuar që Koshtunica të nominohet kryeministër", tha ajo pas takimit me presidentin e vendit, Boris Tadiq.

Sipas saj, koalicioni do të kërkojë zyrtarisht mandatin pas nënshkrimit të marrëveshjes, që do të ndodhë "së shpejti". (REL)
Shtuar më 23/05/2008, ora 01:57
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori