Sequi ngushëllon familjen e komandos së vrarë
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi ka shprehur ngushëllimet e tij për ushtarin e vrarë gjatë ditës së djeshme në Afganistan. Sequi vlerësoi ndihmën e dhënë nga Shqipëria në misionet e saj në Afganistan dhe vende të tjera.

"Ngushëllime dhe mbështetje për familjarët e ushtarëve në Afganistan. Pranojmë ndihmën që ka dhënë Shqipëria për Afganistanin e vendet e tjera ku ka misione paqeruajtëse. Dua të vë në dukje profesionalizmin që ushtarët shqiptarë kanë dhënë në Afganistan", tha Sequi. Ndërsa kryeministri Berisha është shprehur se Shqipëria do të vazhdojë misionin e saj në Afganistan. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2012, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori