Sequi: Nesër programi prezantohet në Bruksel
Ambasadori i Bashkimit Evripian Ettore Sequi ka thënë se programi i qeverisë së re do të paraqitet nesër në Bruksel, ndërsa shqiptarët nga qeveria e re presin transformim.

Sipas Sequi, rruga drejt Brukselit tashmë është më e arritshme. Ai përmes një deklarate për media ka uruar suksese kabinetit të qeverisë së re dhe ka theksuar se e mbështesin atë.

“Ne do mbështesim qeverinë e re në detyrat e saj. Do të jem dy ditë në Bruksel. Edhe kryeministri i ri Edi Rama ku do të marrë, në vizitën që nis nesër në Bruksel. Ndaj punë të mbarë!” uroi në shqip Sequi. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2013, ora 17:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori