Sequi mesazh ngushëllimi familjeve të viktimave
Ettore Sequi
Kreu misionit të BE-së në Tiranë Ettore Sequi, në emër të stafit të këtij delegacioni i ka nisur një mesazh ngushëllimi 5 familjeve shkodrane të cilët humbët djemtë e tyre në aksidentit tragjit të së mërkurës.

“Gjatë kohës time si diplomat në Shqipëri, - shkruan Sequi, - i kam përjetuar fort momentet më të vështira që Shqipëria dhe njerëzit e saj kanë kaluar. Por ky moment sot është ndër më të rëndët për mua. Lajmi vdekjes tragjike të pesë djemve të rinj më ka tronditur dhe dëshpëruar. Shkodra ka qenë gjithnjë e veçantë në zemrën time dhe kur mendoj dhimbjen që po kaloni këto ditë s’bëj dot gjë tjetër veçse marr pjesë në hidhërimin tuaj. Mendimet dhe lutjet tona janë me prindërit e fëmijëve dhe me të gjithë ju”, thuhet në mesazhin ngushëllues. /albeu.com/
Shtuar më 25/10/2013, ora 13:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori