Sëmundja kardiake dhe goditjet i shkaktuan vdekjen Ilia Karelit
Sëmundja e zemrës dhe plaga që ka marrë në kraharor gjatë torturave, i ka shkaktuar vdekjen 42- vjeçarit Ilia Kareli. Duke iu referuar ekspertizës mjeko- ligjore, gazeta greke Efimeritha shkruan se gjatë torturës së Ilia Karelit nga gardianët grek nuk është përdorur elektroshok.

Duke iu referuar fotos së publikuar ditët e fundit në media ku në dorën e djathtë të Ilia Karelit shihet mjaftë qartë një plagë mjaft e rëndë,

Me tej ekspertiza thekson se plaga në dorën e djathtë nuk i është bërë të burgosurit shqiptar gjatë torturës, por është një plagë e vjetër. /albeu.com/
Shtuar më 11/04/2014, ora 11:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori