Sekuestrohet tjetër arsenal armësh në Lazarat (FOTO-LAJM)

Një tjetër arsenal armësh është sekuestruar nga policia në fshatin Lazarat. Gjatë operacionit ku ishin të angazhuara forca lokale të Policisë Gjirokastër dhe FNSH u sekuestruan:
• 2 mitralozë të lehtë
• 2 granat-hedhës
• 4 granata
• 3 kallashnikovë
• 2 pushkë
• 7 mijë fishekë

Armët u gjetën në dyshemenë e një banesë të vjetër gjatë ri-kontrollit të territorit, pranë Depos së Ujit, një nga zonat ku ishte ishte përqëndruar sulmi me armë ndaj Policisë përgjatë operacionit të muajit qershor, anti-kanabis. /albeu.com/

Shtuar më 25/09/2014, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori