Sekuestrohen makina, apartamente e llogari bankare në Fier
Policia e Fierit ka sekuestruar pasuri të paluajtshme, llogari bankare dhe automjete në këtë qytet.

"Fatos Fasko, 49 vjeç, banues në Radostin, Fier, i cili është i dënuar me 9 vjet e 4 muaj burg për veprat penale "Oraganizata kriminale” dhe “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit"- njofton policia duke zbuluar shtetasin të cilit i përkisnin pasuritë e sekuestruara.

Konkretisht pasuritë e sekuestruara janë:

Apartament me sipërfaqe 127.68 m² në Tiranë.

Apartament me sipërfaqe 50 m² në Fier.

Trualle me sipërfaqe 380 m² dhe 50 m² në ndertim.

Pronë me proces legalizimi me sipërfaqe 548.3 m² në fshatin Radostin, Fier.

Dymëdhjetë llogari bankare në në emër të shtetasit Fatos Fasko dhe të familjarëve të tij me gjëndje 1.300.000 lekë.

Tre automjete.

Vijon puna për identifikimin e pasurive të tjera që mund të ketë ky shtetas. /albeu.com/

Shtuar më 07/07/2018, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori