Sekuestrohen 206 kg kanabis pranë kufirit shqiptar, 3 grekë në pranga
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tre shtetas grekë janë vënë në pranga, pasi posedonin 206 kg kanabis, e cila është sekuestruar pranë kufirit shqiptar.

206 kilogramë kanabis sativa u sekuestruan pasditen e së premtes në Greqi, në afërsi të Filatit, 15 kilometra larg kufirit shqiptar të Qafë-Botës.

Lënda narkotike është gjetur në 65 pako, në bagazhin e një autoveture me targa false.

Antidroga greke thotë se vazhdon trafikimi i lëndës narkotike nga Shqipëria në brendësi të territorit grek, ndaj dhe janë marrë masat për përforcimin e patrullave në zonën e kufirit. /albeu.com/

Shtuar më 31/12/2016, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}