Sekuestrohen 113 kg kanabis në kamionin me këpucë
Në Durrës janë sekuestruar 113 kg kanabis, në kamionin me këpucë. Droga është zbuluar në vijën e dytë të kontrollit në port.

Gjatë kontrollit të ushtruar në kokën e tralerit me targë AA 250 JA dhe tralerit me targë ACR 470, në brendësi të ngarkesës me koli këpucësh u gjetën 120 pako të mbështjella me qese celofoni.

Në pranga është vënë drejtuesi i mjetit, Xhaferr Hoxha, 39 vjeç nga Durrësi. Hetimet vijojnë në akuzën e "trafikimit të lëndëve narkotike". /albeu.com/
Shtuar më 26/11/2015, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori