Sektori i shëndetësisë, prioritet i qeverisë shqiptare
Kryetarja e Kuvendit dhe nënkryetarja e PD-së Jozefina Topalli në qytetin e Shkodrës ka bashkëbiseduar me mjekë dhe infermierë të Sptalit Rajonal dhe në qendra të tjera të këtij qyteti.

Duke folur per reformen ne shendetesi, ajo tha se shumë vendime të Këshillit të Ministrave dhe ligje kanë ardhur në Parlament për të shumëfishuar fondet, per shtimin e numrit te barnave etj.

“Jane shtuar investimet per sektorin e shendetesise, per ndertimin e spitaleve të reja, per futjen e teknologjive bashkekohore", theksoi Topalli.

Zonja Topalli theksoi se në mandatin e ardhshëm qeveria shqiptarë e ka në prioritet të veçantë sektorin e shëndetësisë. /albeu.com/
Shtuar më 17/06/2013, ora 15:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori