Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Sejdiu viziton Ankarane me ftese te homologut turk
Albeu.com
Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu nis sot një vizitë zyrtare dyditore në Ankara, me ftesë të Presidentit të Turqisë, Abdullah Gyl. Pritet që kjo vizitë t'i shtojë një dimension të ri marrëdhënieve të mira ndërmjet dy vendeve.
Burime të ndryshme që konfirmojnë vizitën, shprehin opinionin se vizita do të fuqizojë bashkëpunimin shumë dimensional që ekziston në kuadër të lidhjeve historike dhe kulturore mes dy vendeve. Kjo është vizita e nivelit më të lartë që realizohet nga Republika e Kosovës në Ankara, pas pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008.
Shtuar më 02/02/2010, ora 01:06
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori