Sejdiu: Te zhduken perfundimisht strukturat paralele ne veri
Albeu.com
Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, thotë se strategjia që parashikon integrimin e veriut të Kosovës është inkurajuese që në këtë pjesë të vendit të vendoset rendi dhe ligji.
Ai thotë se strukturat paralele serbe duhet të shuhen përfundimisht dhe personat që janë në krye të tyre dhe që kanë bërë vepra penale në veri të Kosovës duhet të përballen me ligjin.
Shtuar më 10/02/2010, ora 20:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori