Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Sejdiu: Pavarësia është alfa dhe omega e qëndrimit të politikës kosovare
Albeu.com
Duke folur në Senatin e Belgjikës, ai theksoi se rasti i Kosovës nuk mund të trajtohet si precedent pasi Kosova ka qenë pjesë e një federate e cila tani nuk ekziston.

Presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë në Bruksel se pavarësia është alfa dhe omega e qëndrimit të politikës kosovare. Duke folur në Senatin e Belgjikës, ai theksoi se rasti i Kosovës nuk mund të trajtohet si precedent pasi Kosova ka qenë pjesë e një federate e cila tani nuk ekziston. Gjatë një konference me gazetarë, Sejdiu shfaqi shpresën se kryenegociatori Ahtisaari do ta paraqesë propozimin e tij për statusin deri në fund të marsit.

{nl}

"Ka ardhur koha për ta sanksionuar pavarësinë", pohoi para gazetarëve presidenti Sejdiu.

Shtuar më 24/11/2006, ora 15:35
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori