Sejdiu: Ne takimet rajonale vetem si te barabarte
Albeu.com
Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka përsëritur qendrimin se Kosova do të marrë pjesë në takimet rajonale vetëm si e barabartë. “Sa i përket pavarësisë dhe lirisë sonë nuk jemi aspak të gatshëm të diskutojmë statusin e Kosovës.
Ne nuk duam duam të jetojmë nën sundimin serb. Qytetarët tanë nuk duan të jetojnë nën një sistem aparteidi dhe të vriten prej tij. Statusi që përmend Serbia është ai i kolonisë”, u shpreh Sejdiu.
Shtuar më 17/05/2010, ora 14:52
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori