Sejdiu merr letrat kredenciale nga ambasadori i Turqise
Albeu.com
Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu priti sot ambasadorin e Turqisë në Kosovës Metin Husrev Unler, i cili ka sjellë letrat kredenciale. Sejdiu e Unler kanë biseduar për gjendjen aktuale në vendin tonë, zhvillimet ...... rreth njohjeve të reja të shtetit të Kosovës, si dhe për marrëdhëniet shumë të mira dhe bashkëpunimin e mëtejmë në të gjitha fushat mes Kosovës dhe Turqisë.
Shtuar më 22/04/2009, ora 05:46
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori