Sejdiu kerkon nga BQK veprim te shpejte
Albeu.com
Presidenti Fatmir Sejdiu i ka kërkuar Bordit Drejtues të Bankës Qendrore të Kosovës, që të ndërmarrë menjëherë të gjitha veprimet e nevojshme kushtetuese dhe ligjore për ta zgjidhur situatën e fundit të krijuar në BQK, pas arrestimit ...... dhe paraburgimit të Guvernatorit Hashim Rexhepi, për të siguruar funksionimin adekuat të BQK-së. “Duke pasur parasysh rëndësinë që Banka Qendrore e Republikës së Kosovës luan në ekonominë dhe stabilitetitn financiaro-bankar të vendit, arrestimin dhe paraburgimin e Guvernatorit Hashim Rexhepi janë mëse shqetësuese për institucionet dhe qytetarët e Republikës së Kosovës”, thuhet në letrën e presidentit Sejdiu drejtuar kryetarit të Bordit Drejtues të BQK-së, Gazmend Lubotenit.
Shtuar më 26/07/2010, ora 17:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori