Sejdiu: Do të mbështetet vullneti i popullit të Kosovës
Albeu.com
Presidenti Fatmir Sejdiu shpreson që në ditët në vijim, bashkësia ndërkombëtare do fokusohet në përpjekjet për zgjidhjen e statusit të Kosovës, dhe shfaqi shpresën se epilogu do të jetë mbështetja e vullnetit të popullit të Kosovës.Gjatë vizitës së djeshme në Ferizaj, presidenti shfaqi shpresën se bashkësia ndërkombëtare do t'i bashkojë energjitë pozitive, me të cilat do ta mbështesë vullnetin e popullit të Kosovës për të jetuar i lirë, në fqinjësi të mirë me të tjerët, dhe si partner i sigurtë në ndërtimin e paqes dhe sigurisë.

Shtuar më 06/05/2007, ora 16:52
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori