Sejdiu dhe Hyseni pritet te lobojne ne Nju Jork
Albeu.com
Presidenti kosovar Fatmir Sejdiu dhe shefi i diplomacisë Skënder Hyseni, pritet të zhvillojnë disa takime për lotimin e njohjes së Kosovës me rastin e punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në gjysmën e dytë të muajit shtator.
Ministria e Jashtme e Kosovës, sipas mediave të këtij vendi, mësohet se ka filluar që prej tre muajsh përgatitjen e axjendës për dy zyrtarët e lartë. Qëllimi i kryesor i këtij aktiviteti diplomatik është lobimi te shtetet të cilat ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.
Shtuar më 24/08/2009, ora 17:17
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori