Sejdiu dekreton edhe ambasadoren e Kosoves ne Bullgari
Albeu.com
Pas marrjes së pëlqimit nga Republika e Bullgarisë, presidenti Fatmir Sejdiu dekretoi sot Ariana Zherka - Hoxha, ambasadore të Republikës së Kosovës në Republikën e Bullgarisë, me seli në Sofje.
Dekretimi është bërë në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Kosovës dhe në pajtim me Dekretin Presidencial, të datës 10 shkurt 2009, për themelimin e Misionit Diplomatik në nivel ambasade në Republikën e Bullgarisë, si dhe pas marrjes së pajtimit të shtetit pranues për emërim të Ambasadorit.
Shtuar më 26/08/2009, ora 23:04
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori