Sejdiu dekretoi edhe ambasadorin ne France
Albeu.com
Presidenti Fatmir Sejdiu dekretoi të enjten emërimin e Muhamedin Kullashit, ambasador të Republikës së Kosovës në Republikën e Francës, me seli në Paris.Dekretimi është bërë në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Kosovës dhe ...... në pajtim me Dekretin Presidencial, të datës 18 qershor 2008, për themelimin e Misionit Diplomatik në nivel ambasade në Republikën e Francës, si dhe pas marrjes së pajtimit të shtetit pranues për emërim të ambasadorit.
Shtuar më 27/08/2009, ora 22:47
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori