Segmentin Sauk-Teg e kthejnë në pistë avioni, çfarë ndodhi mbrëmë me shoferët që "fluturuan" në rrugë
Edhe pse kontrollet vijojnë çdo natë, shoferët duket se nuk tremben as nga gjobat e as nga policia.

Mësohet se në segmentin Sauk-Teg në Tiranë, përgjatë 240 minutave, gjatë natës, pas kontrollit me radar janë konstatuar 4 drejtues duke shkelur rregullat e qarkullimit, pas drejtonin mjetin me shpejtësi deri në 158 km/h.

“Në këtë aks ku si rezultat i monitorimit të pandërprerë më radar u pezulluan qindra leje drejtimi gjatë tre muajt e fundit, tashmë është në normalitet. Drejtues mjetesh që respektojnë sinjalistikën.

Për 240 minuta monitorim me radar u evidentuan vetëm katër shkelës të sinjalistikës për shpejtësi, nga këta: tre me masë administrative pa masë plotësuese pezullim të lejes së drejtimit dhe një për shpejtësi tej normave të lejura 158 km/h, të cilit ju tërhoq leja e drejtimit.

Lajm shumë i mirë për të gjithë. Tashmë vëmendje e kontroll të pandërprerë edhe në rrugët interurbane Tiranë- Durrës – Tiranë, Elbasan , por jo vetëm, kontroll në ditët në vijim me radar në të gjithë vendin.

Njësia Operacionale e Policisë Rrugore në bashkëpunim me Drejtoritë Vendore të Policisë në Qarqe, do zhvillojnë monitorime e kontrolle të befasishme, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

Shpejtësia vret jetë, shpejtësia s’të çon në destinacion, shpejtësia të lë me këmbë pasi patentën ta merr polici, rregulli të garanton jetën, destinacionin dhe patentën.
Drejtues mjetesh, respektoni sinjalistikën, mbroni jetën e pastaj mbroni dhe patentën, por mbroni jetën tuaj e të përdoruesve te tjerë të rrugës.
Radari dhe Polici rrugor tashmë janë kudo, mos u befasoni por respektoni rregullat e kodit rrugor, që të arrini në destinacion shëndoshë dhe me patentën në xhep.
#Fundjavëtëkëndshme.”, thuhet ne njoftimin e policise.
Shtuar më 08/02/2020, ora 08:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori