Schulz apel për vijimin me reformën në drejtësi
Në një fjalim të mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë, Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, deklaroi se vendet e Ballkanit duhet të bashkëpunojnë në rrugën e tyre drejt BE-së dhe jo të ndahen.

“Europa ka nevojë për një bashkëpunim më të ngushtë, sidomos në fushën e energjisë, në mënyrë që të shmanget varësia nga vende të caktuara”, u shpreh Schulz.

Në lidhje me integrimin e Shqipërisë në BE, Schulz tha: “Duhet të vijojmë punën së bashku pasi PE-ja angazhohet për perspektivën europiane të Ballkanit.

Në mars u zhvillua dialogu i pestë i nivelit të lartë me Shqipërinë dhe i bëj thirrje klasës politike shqiptare të vazhdojë me reformën në sistemin e drejtësisë”. /albeu.com/
Shtuar më 14/07/2015, ora 11:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori