Sarandë, tritol në hyrje të një diskoje
Në lagjen numër 1 të qytetit të Sarandës ka shpërthyer një sasi e konsiderueshme tritoli. Sipas informacioneve, paraprake, tritoli ishte vendosur në hyrjen e një diskoje dhe ka shpërthyer mëngjesin e sotëm.

Sipas policisë, nga shpërthimi nuk ka të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale. Shpërthimi i tritolit ka ndodhur sot në mengjes rreth orës 06:00, pasi njerëzit ishin larguar nga diskoja.

I dëmtuar nga shpërthimi në fjalë është një restorant, i cili ndodhej pranë diskos.

Forcat e policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për kapjen e autorëve që vendosën lëndën shpërthyese. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2013, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori