Sarandë, mbahet panairi i midhjes
Pëlqej
Këtë fundjavë në Sarandë është mbajtur panairi i midhjes ku qindra vizitorë vendas dhe të huaj nuk kanë hezituar të shijojnë midhjet e Butrintit pavarësisht bllokimit të këtij produkti nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit.

Ndërsa peshkatarët vendas akuzojnë autoritetet se po i bëjnë promocion të keq këtij produkti. “Këta njerëz janë dashakeqës sepse po i bëjnë dëm liqenit duke nxjerrë namin se midhja është me mikrob. Kemi vite që jetojmë në Butrint dhe midhja është e shkëlqyer”, shprehen tregtarët e zonës

Shumë operatorë turistikë, kryesisht nga Greqia dhe Italia kanë shfaqur interes për të përfshirë këtë eveniment në udhëtimet e tyre turistike. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2012, ora 19:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori