Salvini përgjigjet nëse i vjen keq që u plagos një shqiptar i mitur
Ministri i Brendshëm italian Salvini ka reaguar në lidhje me plagosjen e 16-vjeçarit shqiptar, i cili u qëllua me armë zjarri gjatë kohës që po tentonte të grabiste një banesë.

Ministri italian është shprehur në rrjetet sociale se; “Mesa duket një ditë më parë është verifikuar episodi i parë i të drejtës së mbrojtjes së ligjshme. Një 16 vjeçar shqiptar, anëtar i një bande grabitësish është braktisur në prag të spitalit Poliklinik Gemelli, pasi ka marrë plagë zjarri. Më pyetën a më vjen keq. U përgjigja se nëse 16 vjeçari nuk do bënte grabitësin tani do të ishte mirë e duke parë spektaklin “Kërcim me Yjet”.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në komunën e Monterotondos në provincën e Romës, ku 29 vjeçari Andrea Pulone, arriti të kap grabitësin shqiptarë në banesë dhe e ka qëlluar atë me pistoletë.

I plagosuri është identifikuar si Enrico. P, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.
Shtuar më 29/04/2019, ora 22:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori