Saimir Tahiri në lot, flet avokati: I rrezikohet jeta
Avokati i Saimir Tahirit, ne intervisten dhene sot per gazetaren Klodiana Lala, ka shpjeguar nje episod nga seanca e sotme gjyqesore qe u tha se klienti i tij, konkretisht Tahiri ishte i emocionuar dhe ne sy kishte lot.

“Nuk ishte në lot, ai ka dhënë mandatin për këtë, ka treguar se është burrë. Ishte një gjendje emocionale, sepse vihet në rrezik jeta e tij.

Në vend që të vlerësohej për punën si ministër, ai vihet përballë akuzave, kur nuk ka asnjë provë.

Të gjykosh ish-ministrin për vepra tepër të rënda, pa asnjë provë, është të ulërasësh, të hipësh mbi tavolina.

Me aq sa e njoh dosjen dhe e njoh shumë mirë, nuk e di ku gjykata, në rast çmendurie, do ta gjejë një provë të vetme.Shtuar më 19/09/2019, ora 14:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori