Ryshfeti, pezullohet edhe zv/shefi i Policisë Rrugore
Pezullohet nga detyra zv/shefi i komisariatit të policisë rrugore në Tiranë, Komisar Baftar Hadushaj. Vendimi i marrë nga Departamenti për Sigurinë Publike në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit erdhi pas denoncimit të bërë një ditë më parë nga emisioni investigativ ‘Fiks Fare’, ku Hadushaj paraqitet duke marrë një shumë prej 20 mijë lekësh në këmbim të kthimit të patentës së bllokuar të një qytetari.

“Fiks Fare”, në emisionin e së enjtes në mbrëmje, i dha përgjigje pyetjes që shtroi dy ditë më parë, nëse ishin marrë apo jo paratë për kthimin e patentës së emigrantit nga policët e qarkullimit rrugor të Tiranës dhe kush i kishte marrë. Pas sorollatjes nëpër sportelet e komisariatit të qarkullimit rrugor të Tiranës, emigranti shqiptar nga Italia më në fund rimori lejen e tij të drejtimit të automjetit, të lëshuar nga autoritetet italiane. Patentën ai e ka rimarrë, por pa kaluar në komision dhe pa u ndëshkuar.
Shtuar më 06/09/2013, ora 13:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori