Rusmali: Grupi i Topit nxori zërat se Nano u pagua për 6 votat e 2007
Pëlqej
Deputeti i Partisë Demokratike Ilir Rusmali, duke komentuar zgjedhjen e Bamir Topit si president në 2007">2007 tha se nuk beson se 6 votat e opozitës u blenë atëhere.

Sipas Rusmalit, një prej kritikëve më të ashpër e të hershëm të Bamir Topit, tha se kanë qenë mbështetësit e Topit ata që kanë deklaruar se janë dhënë para për votat e opozitës në 2007">2007.

Megjithatë, sipas Rusmalit, fakti që Nano po kërkon mbështetjen e partive tregon se ai në fakt nuk ka marrë para për mbështetjen që i dha Topit por vetëm parandaloi një krizë të thellë institucionale që mund të shpërndante parlamentin.

"Është dhënë se janë paguar lekë për votat që zgjodhën Topin president. Kemi paguar lekë, thoshin nga enturazhi i Topit. E ka dhënë edhe media por e kam dëgjuar edhe vetë por për asnjë sekondë nuk i kam besuar. Unë analizoj me bindje se nëse Nano është sot rrugëve të selive të partive dhe kërkon mbështetje, ai po kërkon publikisht shpërblimin se shpëtoi vendin nga kriza. Kjo do të thotë se Nano nuk ka marrë lekë nga Bamir Topi" tha Rusmali gjatë emisionit "Opinion". /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2012, ora 23:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori