Rusmali: Grupi i Topit nxori zėrat se Nano u pagua pėr 6 votat e 2007
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Deputeti i Partisė Demokratike Ilir Rusmali, duke komentuar zgjedhjen e Bamir Topit si president nė 2007">2007 tha se nuk beson se 6 votat e opozitės u blenė atėhere.

Sipas Rusmalit, njė prej kritikėve mė tė ashpėr e tė hershėm tė Bamir Topit, tha se kanė qenė mbėshtetėsit e Topit ata qė kanė deklaruar se janė dhėnė para pėr votat e opozitės nė 2007">2007.

Megjithatė, sipas Rusmalit, fakti qė Nano po kėrkon mbėshtetjen e partive tregon se ai nė fakt nuk ka marrė para pėr mbėshtetjen qė i dha Topit por vetėm parandaloi njė krizė tė thellė institucionale qė mund tė shpėrndante parlamentin.

"Ėshtė dhėnė se janė paguar lekė pėr votat qė zgjodhėn Topin president. Kemi paguar lekė, thoshin nga enturazhi i Topit. E ka dhėnė edhe media por e kam dėgjuar edhe vetė por pėr asnjė sekondė nuk i kam besuar. Unė analizoj me bindje se nėse Nano ėshtė sot rrugėve tė selive tė partive dhe kėrkon mbėshtetje, ai po kėrkon publikisht shpėrblimin se shpėtoi vendin nga kriza. Kjo do tė thotė se Nano nuk ka marrė lekė nga Bamir Topi" tha Rusmali gjatė emisionit "Opinion". /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2012, ora 23:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.