Rusia vazhdon këmbënguljen e saj duke kundërshtuar dhe projektrezolutën më t&eu
Albeu.com
Rusia e ka kundërshtuar edhe projektrezolutën më të re me të cilën autorizoheshin bisedime 120 ditëshe dhe nuk parashihej miratimi me automatizëm i pavarësisë, në rast të dështimit të bisedimeve. “Problemi i vendimit mbi pavarësinë nuk është hequr nga agjenda”, ka deklaruar shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov. Sipas tij, mbrapa retorikës diplomatike fshihet konkluzioni se pas bisedimeve plani i Ahtisarit hyn në fuqi.
Shtuar më 13/07/2007, ora 22:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori