Rusia, Kina, India: Asgjë nuk ka mbaruar, bisedime shtesë për Kosovën
Albeu.com
Ministrat e Jashtëm të Indisë, Kinës dhe Rusisë kanë bërë thirrje për bisedime mes Prishtinës dhe Beogradit brenda kornizës së ligjit ndërkombëtar dhe për të arritur një marrëveshje mes palëve në të gjitha problemet.Ministrat e Jashtëm të Indisë, Kinës dhe Rusisë kanë bërë thirrje për bisedime mes Prishtinës dhe Beogradit brenda kornizës së ligjit ndërkombëtar dhe për të arritur një marrëveshje mes palëve në të gjitha problemet, tha shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov.

Ai përsëriti se çështja e Kosovës duhet të zgjidhet "ekskluzivisht mbi bazën e ligjit ndërkombëtar".
Shtuar më 16/05/2008, ora 09:41
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori