Rusët nuk ndalen së trilluari ndaj Kosovës, bëhen si viktima
Pëlqej
Rusët dhe serbët edhe i bëjnë cdo ditë keq Kosovës">Kosovës duke e goditur sa të mundin edhe ankohen sikur janë viktima duke trilluar në mediat e tyre.

Trillimi më i fundit është i medias ruse e cila shpif duke thënë se Kosova është e rëndësishme për SHBA-të sa Izraeli.


"SHBA-ja do ta bëjë Serbinë Palestinë nëse Beogradi nuk e pranon planin e Perëndimit për Kosovën. Vrasja e 60 palestinezëve nga Gaza ishte ushtrim demonstrues për të gjithë ata që i kundërvihen interesave të SHBA-së."

Kështu nis shkrimi më i fundit propagandistik i mediumit Sputnik, një ndër shumë media në Serbi që financohet nga Rusia.

E megjithëtë marrëdhëniet e Kosovës">Kosovës nuk mund të krahasohen me Izraelin pasi dihet fuqia e Izraelit dhe e Kosovës">Kosovës. Sikur të kishte Kosovë atë rëndësi sa Izraeli tashmë do të ishte një superfuqi botërore dhe serbët do ta kishin ëndërr të vinin e të punonin punë krahu në Kosovë dhe do ta mësonin me shumë kënaqësi gjuhën shqipe./albeu.com/


Shtuar më 21/05/2018, ora 12:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori