Ruli: Programi i mazhorancës lajthitje
Ka filluar seanca e gjatë plenare në Kuvendin e Shqipërisë ku do të votohet programi i qeverisë së mazhorancës për vitin 2013-2017.

Seancën e ka çelur ish ministri i Bujqësisë Genc Ruli, i cili e ka konsideruar programin e qeverisë si lajthitje. Sipas tij, për të realizuar një pjesë të programit do të duheshin 24 vjet jo katër.

Programi i qeverise është lajthitje, qeveria nuk njeh realitetin, mohon çdo arritje. Ajo që ne dhe shqiptarët kërkojmë sot nga kjo qeveri është çfarë do bëhet brenda katër vitesh dhe jo çfarë do bëhet sa të ketë ymër njeriu.”- u shpreh Ruli. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2013, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori