Rugova dhe Kosumi dënojnë djegjen e flamujve
Albeu.com
Presidenti i Kosovës dënoi djegien e flamujve të presidencës nga ana e shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së. "Ky akt është shkelje e rëndë e rendit dhe e ligjit" thuhet në komunikatën e presidencës së Kosovës. Këtë veprim e dënoi edhe kryeministria.Përfaqësues të shoqatave që i kanë djegur flamujt, ndërkaq thanë se këta flamuj kanë nxitur provokime te qytetarët. rfe
Shtuar më 29/11/2005, ora 17:39
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori