Rugova deklaroi se vuan nga kanceri ne mushkeri
Albeu.com
Presidenti i Kosoves Ibrahim Rugova pranoi permes nje deklarate per mediat e Kosoves se ai vuan nga kanceri ne mushkri. Rugova megjithate u shpreh se mjeket jane optimiste per sherimin e tij dhe se ai mund te permiresohet ne te ardhmen." Mjeket kane konstatuar se gjendja ime shendetesore eshte duke u permiresuar dhe se mund te sherohem shpejt" u shpreh Rugova. Gjate deklarates per shtyp Rugova nuk u shpreh per ndonje doreheqje te mundshme te tij nga posti i presidentit, por shprehu besimin te zoti per nje sherim te shpejte dhe vazhdimin e perpjekjeve per fitimin e pavaresise se Kosoves. Ai u shpreh gjithashtu se do t'i nenshtrohet trajtimit te duhur mjekesor. Ne kete paraqitje te vecante per media, presidenti i i Kosoves Ibrahim Rugova falenderoi qeverine amerikane per trajtimin mjekesor.
Shtuar më 05/09/2005, ora 18:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori