Rudina lexon në Kuvend fjalët e Azem Hajdarit 28 vite më parë
Rudina Hajdari gjatë fjalës së saj sot në foltoren e Kuvendit pas akuzave kundër klasës politike risolli duke lexuar fjalët e të atit, Azem Hajdarit në seancën e 30 prillit të vitit 1991">1991.

"Do iu përmend disa fjalë që i kam lexuar në vitin 1991">1991 në seancën e 30 prillit. "Reflektimi nga të gjithë në këtë komente historik do të ishte një nder dhe detyrë e të gjithë deputetëve, cdo qytetari sepse kemi bërë një kthesë historike, jemi ndarë nga e kaluara e hidhur dhe po shkojmë drejt Europës dhe të shkosh drejt Europës duhet të shkosh me thellësi mendimesh dhe i vendosur në rrugën që ke nisur.

Të kesh jo thjeshtë mendimin, por një unitet pluralist, një objektiv të qartë që të hyjmë në kombet e qytetëruara". Këto janë fjalët e Azem Hajdarit në 30 prill në 1991">1991. Po ku jemi ne sot? Këta politikanë sot nuk kanë arritur të gjejnë gjuhën. Unë mendoj se ata druhen para drejtësisë dhe duan pushtet absolut" tha Rudina Hajdari.
Shtuar më 23/05/2019, ora 16:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori