Rudina Hajdari sulmon sërish Bashën: Ndjehem krenare që do të udhëheq Reformën Zgjedhore
Kryetarja e grupit të ri parlamentar të opozitës në Kuvend, Rudina Hajdari, ka mbështetur deklaratën e SHBA për zgjedhjet e 30 qershorin, dhe që vinte theksin te Reforma Zgjedhore.

Hajdari shkruan në “Facebook” se Reforma Zgjedhore është një fitore për atë pjesë të opozitës që ruajti vlerat e demokracisë para bashkëatdhetarëve dhe ndërkombëtarëve.

Hajdari iu ka përcjellë një mesazh të koduar gjithë politikanëve, të majtë e të djathtë, teksa iu ka kujtuar se është ajo që do të udhëheqë këtë Reformën Zgjedhore për t’u dhënë demokratëve sistemin më të mirë të përfaqësimit.

“Përshendesim deklaratën e Ambasadës të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për mbështetjen absolute të Reformës Zgjedhore.

Reforma Zgjedhore është një fitore për atë pjesë të opozitës që ruajti vlerat e demokracisë përpara bashkëatdhetarëve dhe partnerëve ndërkombëtarë, duke treguar vendosmëri për të respektuar shtetin e së drejtës dhe institucionet e tij, si dhe duke mos braktisur elektoratin dhe parimet demokratike.

Ndihem e privilegjuar dhe krenare që do ta udhëheq këtë reformë për tu dhënë demokratëve sistemin më të mirë të përfaqësimit, në mënyrë që të avancojmë drejt rrugës Europiane”, shkruan Hajdari.

Shtuar më 02/07/2019, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori