E FUNDIT/ Digjet makina e drejtorit të Hipotekës
Rudina Hajdari merr pjesë në komision dhe ka një kërkesë për Ramën
Rudina Hajdari është nga të paktët kandidatë për deputetë të demokratëve që refuzuan djegien e tij duke vijuar normalisht angazhimin në Kuvend.

Hajdari ishte sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të Integrimit, ku është diskutuar për projekt rezolutën për integrimin.

pranishëm po ashtu në mbeldhje ishin edhe dy deputete të reja të LSI.

Ndërkaq, në mbledhje është vendosur që projekt rezoluta për integrimin të shqyrtohet më 2 prill, ndërsa me 27 mars të realizohet një seancë dëgjimore me zv.ministrin e Jashtëm Gent Cakaj.

Gjatë fjalës së saj, Hajdari tha se kërkon më shumë kohë për t’u njohur me këtë projekt rezolutë, ndërsa, ka kërkuar që në mbledhjen e 2 prillit të jetë i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama.
Shtuar më 25/03/2019, ora 14:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori