Rudina Hajdari kapet "mat" në kryeministri? Murrizi: Nuk ka gjë të keqe!
Në “PolitikOn” në RTV Ora, gazetari Alfred Lela publikoi një foto ku duket Rudina Hajdari që futet në ambientet e kryeministrisë.

Duke komentuar foton, deputeti Myslim Murrizi u shpreh se nuk ka ndonjë gjë të keqe nëse ka ndodhur diçka e tillë.

Lela: Fotoja është e deputetes Rudina Hajdari duke hyrë në kryeministri. Është foto e ditës së martë. Dua ta siguroj që fotoja nuk ka asnjë sens pezhorativ, pro dua të diskutoj marrëdhënien opozitë e re – kryeministër. Hajdari nëse na ndjek të na thotë se cila ka qenë arsye e kësaj vizite në kryeministri.

Murrizi: Unë nga pas nuk i njoh robtë, i njoh nga para. Nga pas më duket si dukesh tjetër. Ajo nuk është takuar natën, as ka ngrënë pica. Nuk është herezi që është takuar. Kanë shkuar i bardhe dhe i zi kur u dekoruar Rexhep Meidani.

Aty ka 3 ministri, Spiropali, Ben Ahmetaj e dhe kryeminstria. Pyet ndonjë ekspert që i dallon njerëzit nga mbrapa. Asnjë deputet nuk e ka ndaluar që të takojë dikë. /oranews
Shtuar më 01/10/2020, ora 22:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori