Ruçi dhe Balla në PE, lobing për marrjen e statusit brenda vjeshtës
PS nëpërmjet kryetarit të grupit parlamentar Gramoz Ruçi dhe deputetit Taulant Balla ka lobuar në Parlamentin Europian që Shqipëria të marrë vjeshtën e këtij vitit statusin e vendit kandidat për në BE.


Në mbledhjen e grupit socialist dhe demokrat të PE në Bukuresht, duke iu drejtuar 184 eurodeputëteve, Gramoz Ruçi bëri një preznatim të zhvillimeve politike në Shqipërisë, duke kërkuar mbështejen në procesin integrues. Në përgjigje te kërkesës se Ruçit, presidenti i grupit parlamentar social- demokratParlamentin Europian, Hanes Svoboda dhe zëvendës. /albeu.com/
Shtuar më 30/06/2012, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori